Kolagen jako główny składnik pielęgnacji przeciwstarzeniowej

Image

Zdrowy tryb życia, prawidłowo zbilansowana dieta i odpowiednia pielęgnacja skóry to najlepszy sposób na zachowanie pięknego, młodego wyglądu. Wysokiej jakości produkty pomagają głęboko nawilżyć oraz ujędrnić skórę. Do produkcji kosmetyków często wykorzystuje się kolagen. To składnik, który znacząco poprawia wygląd cery i wpływa na opóźnienie procesów starzenia. Warto wiedzieć, dlaczego należy szukać go w składzie produktów pielęgnacyjnych.

CZYM JEST KOLAGEN?

Kolagen pełni funkcję jednego z głównych białek tkanki łącznej. Znajduje się on nie tylko w skórze, ale i w innych częściach naszego organizmu. Odpowiada przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie stawów oraz ścięgien. Zapewnia im dużą wytrzymałość, a także odporność na rozciąganie. Kolagen wpływa również na elastyczność naczyń krwionośnych, co jest niezwykle ważnym czynnikiem, decydującym o krążeniu krwi. Do jego zadań należy skuteczna ochrona narządów wewnętrznych przed przemieszczaniem. Poza tym, dzięki niemu nasze rany szybciej się goją, a złamane kości są w stanie poprawnie się zrosnąć.

CO WPŁYWA NA WYTWARZANIE KOLAGENU?

Ludzki organizm posiada zdolność samodzielnej produkcji kolagenu, która zmniejsza się wraz z wiekiem. Co ciekawe, do syntezy kolagenu potrzebna jest witamina C, dlatego nie powinniśmy dopuszczać do jej niedoboru. Warto również pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej podczas opalania – działanie promieniowania UV może doprowadzić do spowolnienia produkcji kolagenu, poprzez uszkodzenie fibroblastów.

W JAKI SPOSÓB KOLAGEN WPŁYWA NA KONDYCJĘ SKÓRY TWARZY?

Kolagen poprawia kontur twarzy i elastyczność skóry. Pozytywnie wpływa na jej jędrność oraz gęstość. Dzięki niemu cera może charakteryzować się gładkością i brakiem niepożądanych zmarszczek. Niestety, wraz z upływem lat, pogarsza się nasza zdolność do wytwarzania kolagenu. W okolicach 25 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Skutkuje to pogorszeniem owalu twarzy.

WYKORZYSTANIE KOLAGENU DO PRODUKCJI KREMÓW

Kolagen jest jednym z kluczowych składników, wykorzystywanych w produkcji pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Odpowiednia ilość białka poprawia kondycję skóry twarzy, a także pomaga odbudować jej wierzchnią warstwę. Zastosowanie kolagenu w produkcji kremów wpływa na poprawę konturu twarzy, który, na skutek naturalnych procesów starzenia, uległ pogorszeniu. Dzięki zawartym w preparatach aktywnym cząsteczkom kolagenu, skóra odzyskuje elastyczność, jędrność i blask. Zostaje także przywrócony odpowiedni poziom nawilżenia.

PRODUKTY Z KOLAGENEM

Aby zapewnić sobie jędrną, napiętą i nawilżoną cerę, warto sięgać po wysokiej jakości produkty, przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy, by stosować nie tylko krem do twarzy, ale również preparat pod oczy – skóra w tej okolicy jest niezwykle wrażliwa i podatna na powstawanie zmarszczek. Warto uwzględnić w swojej pielęgnacyjnej rutynie produkty z kolagenem, które pomogą skórze odzyskać utraconą elastyczność, przywrócą właściwy poziom nawilżenia i zapewnią jej naturalny, zdrowy blask.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Wyszukiwarka
Twój koszyk jest pusty.