W jaki sposób opóźnić proces starzenia się skóry?

Image

Ludzki organizm skonstruowany jest w taki sposób, że każdego dnia postępuje proces starzenia się skóry, a z biegiem lat jest on coraz bardziej widoczny. Mimo, iż jest to proces nieuchronny, nie można zapomnieć, że odpowiednio pielęgnując swoją skórę, możemy go nieco opóźnić. Aby tak jednak się stało, warto poznać skuteczne metody oraz kosmetyki, które mogą w tym pomóc.

W JAKI SPOSÓB OPÓŹNIĆ PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY?

Z pierwszymi zmarszczkami na twarzy i dekolcie można sobie radzić na różne sposoby. Pamiętać trzeba przede wszystkim o optymalnej diecie. Musi ona zawierać pokarmy bogate w antyutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych (które znaleźć można np. w rybach). Tego rodzaju zdrowe tłuszcze wspomogą prawidłowe funkcje skóry, a także regenerację tkanek. Niezbędne dla utrzymania zdrowej i młodej cery będą także warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste, zawierające cały szereg witamin i innych składników mineralnych. Oczywiście jedną z podstawowych kwestii jest także dobre nawodnienie, najlepiej wodą mineralną.

Dbanie o stan prawidłowy stan skóry powinien opierać się także na:

 • unikaniu nadmiernego i długotrwałego promieniowania słonecznego,
 • wysypianiu się,
 • kontrolowaniu poziomu stresu,
 • unikaniu czynnego, ale i biernego (narażenia na dym) palenia papierosów,
 • unikaniu przebywania cały dzień w klimatyzowanych pomieszczeniach,
 • braku kontaktu z chlorem (np. w czasie pływania),
 • unikaniu “wyciskania” oraz rozdrapywania niedoskonałości na skórze.

Kobiety powinny również pamiętać o codziennym, wieczornym, dokładnym zmywaniu makijażu, a także o systematycznym czyszczeniu pędzli i akcesoriów do malowania.

ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA SKÓRY

Nieunikniony proces starzenia się skóry można opóźnić także, dzięki używaniu specjalistycznych kosmetyków i systematycznej pielęgnacji. Zdrowa skóra nie pozwoli bowiem na zbyt wczesne pojawienie się zmarszczek czy przebarwień. Codzienna pielęgnacja twarzy powinna opierać się na:

 • Porannym i wieczornym oczyszczaniu twarzy delikatnymi środkami myjącymi. Cera będzie wtedy miękka i wolna od zatkanych porów.
 • Dwa razy dziennie, należy stosować dobry krem do twarzy i szyi, np. Przeciwstarzeniowy Krem zwiększający objętość skóry Embryolisse.
 • Najbardziej narażone na zmarszczki partie twarzy (okolice oczu i ust), dobrze jest zabezpieczać przy pomocy specjalnego Kremu zwiększającego gęstość skóry Embryolisse.
 • Wieczorem skórę wesprzeć można Serum Anti-Age Embryolisse, który zregeneruje skórę w czasie snu.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że mniej więcej 2-3 razy w tygodniu (przed nawilżeniem), na skórze warto wykonać regenerujący peeling, a potem nałożyć maseczkę. Ten pierwszy przyspieszy odnowę komórek, natomiast Przeciwzmarszczkowa Maseczka Embryolisse z serii Anti-Age, dzięki zawartości skoncentrowanej dawki regenerujących, odżywczych i nawilżających składników aktywnych, skutecznie wygładzi skórę.

Stosowanie się do opisanych wcześniej wskazówek i odpowiedniej pielęgnacji skóry, pozwoli na skuteczne opóźnianie procesów starzenia i wizualne odjęcie sobie lat.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Wyszukiwarka
Twój koszyk jest pusty.